HiFi Klubben

Hopp til innhold

B&W 700 Series

B&W 700 Series – high-end kvalitet i mellomklassen

Den nye 700 S2-serien fra Bowers & Wilkins erstatter CM S2-serien, som i mange år har vært utrolig populær blant musikk- og hjemmekinoentusiaster over hele verden. Denne gangen er det imidlertid ikke bare en oppdatering – det er en helt ny serie!

B&W har konsentrert seg om å gi deg så mange av kvalitetene fra den legendariske 800-serien som mulig til en pris som fortsatt er oppnåelig for vanlige dødelige. 700-serien setter derfor en ny standard i mellomklassen, og konkurrentene vil få store utfordringer med å hamle opp med den.

 Uansett om behovene dine peker mot en kompakt feinschmecker-modell eller en tung, komplett hjemmekino, så kan du forvente en gjennomført eksklusiv opplevelse med 700-serien. Designet er enkelt, stilrent og eksklusivt, og du kan velge mellom ekte trefiner, høyglans sort eller matt hvit lakk. 

 

Carbon Dome – en diskant uten ulyder

Nautilus-diskanten i 700-serien introduserer en helt ny diskant-teknologi fra Bowers & Wilkins: Carbon Dome. Membranen er dobbelt forsterket med karbon og karbonfiber, og resultatet er en fantastisk detaljering og luftighet i det øvre registeret i musikken, også langt etter det hørbare området. Den store gulvmodellen 702 S2 og den lekre stativhøyttaleren 705 S2 har diskanten montert i et separat aluminiumshus på toppen av kabinettet – igjen et prinsipp hentet fra 800-serien. 

 

Continuum FST og Aerofoil – unike løsninger for unik lydkvalitet

Alle 700-seriens treveis-modeller er som i 800-serien utstyrt med B&Ws unike ”kantløse” Continuum FST-mellomtone. Membranen er vevd i B&Ws eget ”Continuum”-materiale, og den gir en ekstremt oppløst og nøytral gjengivelse av stemmer og instrumenter.

De rendyrkede basselementene i 700-serien er utstyrt med en forenklet utgave av den ultralette og ultrastive Aerofoil-membranen som ble utviklet til 800-serien. Disse lette og stive membranene fungerer som et nesten perfekt ”stempel” som leverer en overlegen og imponerende presisjon og dynamikk, både ved lave og høye lydtrykk.

700-serien lander i Hi-Fi Klubbens butikker i løpet av september 2017. Kom innom og få en lydopplevelse i stjerneklasse! 

 

Vi bruker småkaker, aka cookies (informasjonskapsler), slik at du bl.a. kan bruke vår nettbutikk. Vi bruker dem også til å finne ut hvordan våre nettsider blir brukt, slik at vi hele tiden kan forbedre oss, selvsagt mens vi hører på vår favorittmusikk. Ved å fortsette, godtar du alt dette. Les mer om cookies her